6. 2. 2019

Světový den manželství

Víte, že se každý rok druhou neděli v únoru slaví Světový den manželství? Připomeňte si tento významný den a zamyslete se například nad tím, jak se význam tohoto oficiálního svazku mezi mužem a ženou v průběhu historie měnil. Fred pro vás tentokrát vybral tzv. infografiku, která čerpá z údajů Českého statistického úřadu a nabízí velké množství zajímavých informací.

Vaši žáci mají možnost zjistit třeba to, jak se v průběhu posledních let změnil věk ženichů a nevěst, kteří poprvé vstupují do manželství, kolik sňatků se během roku 2017 uzavřelo nebo kolik jich naopak bylo rozvedeno. Na žáky čeká několik úkolů, které na statistické údaje navazují.

Nejde ale jen o čísla. Diskutujte se žáky také o tom, jaký pro ně má manželství význam. Nebo uspořádejte ve třídě průzkum a zjistěte, v kolika letech by se chtěli žáci ženit a žákyně vdávat nebo mít děti. Údaje pak můžete porovnat s dalšími třídami.

Vývoj věku novomanželů, rozvodovost, porodnost a věk dožití v ČR 


Co jste se žáky ve svém třídním průzkumu zjistili a jak se vám s infografikou pracovalo? 
Nenechávejte si to pro sebe a napište nám na fred@fraus.cz. Budeme rádi za vaši zpětnou vazbu i další zajímavé informace.


Další materiály na toto téma najdete v placené sekci Freda: